03.08.2019 648 Urodziny Wojsława w Mikorowie

Dąb szypułkowy Wojsław obwód 710 cm, wysokość ok. 25 m, pomnik przyrody, obchodził swoje 648 urodziny, które mieszkańcy Mikorowa po raz kolejny hucznie świętowali.

Mieszkańcy Mikorowa wpadli na pomysł, aby o Dębie Wojsławie napisać legendę, w której Wojsław ginie w boju a na jego mogile wyrasta drzewo - mały dąb.  Legenda stała się podstawą scenariusza widowiska plenerowego.  Dąb Szypułkowy Wojsław jest w wieku około 648 lat, obwód 710 cm, wysokość ok. 25 m, pomnik przyrody. Dąb swoje imię otrzymał po tajemniczej postaci historycznej, o której kroniki historyczne piszą: W 1330 r. żył w Mikorowie niejaki Wojsław , kim był i co robił nie wiadomo. 

Mieszkańcy po raz kolejny świętowali urodziny swojego ulubieńca. Niezwykłe wrażenia muzyczne podczas imprezy zapewnił zespół Michalove, który przeniósł uczestników w trochę inny świat! Na scenie zaprezentowała się Klaudia Wirkus z Ugoszczy.

Nie zabrakło atrakcji dla dzieci: przewozy wozem strażackim, quadem, animacje, dmuchaniec, ogromne bańki mydlane. Na Mikorowskiej scenie odbył się pokaz akrobatyczny w wykonaniu Robina i jego zdolnych uczniów oraz Janka. Zwieńczeniem scenicznych atrakcji było fireshow w wykonaniu Janka oraz Krzysztofa.

Dalszą część imprezy poprowadził DJ Janek.

Dla Wojsława najlepsze życzenia!