03.09.2013 "A mi to rybka...", a Tobie? Kolejna impreza promocyjna za nami!

1 września br. przy Centrum Partnerstwa Lokalnego w Krzyni odbyła się impreza pn. „A mi to rybka…” promująca dziedzictwo kulturowe i rekreację turystyczną obszaru Lokalnej Grupy Rybackie Pojezierze Bytowskie oraz spożywanie ryb.

Tego dnia, w programie przewidziano spływ kajakowy na trasie Gałąźnia Mała – Krzynia, zawody wędkarskie, konkurs kulinarny na najsmaczniejszą potrawę rybną, spotkanie z autorami komiksu „Wakacje w raju” – p. Barbarą Kosmowską (autorką tekstów) oraz Romanem Kucharskim (autorem rysunków) w niestandardowy sposób promującego Kaszuby, czy kiermasz lokalnych twórców. Goście mieli możliwość skosztować także potraw, m.in. zupy rybnej, poszukać skarbów ukrytych w Krzyni, do których prowadził quest, a dzieci świetnie się bawić uczestnicząc w grach i zabawach. Niespodzianką był konkurs „komiksowy”, w którym należało wypełniać puste dymki na stronach promowanego  w tym dniu komiksu.

Imprezę zamknął kameralny występ Pana Andrzeja Wyrwa wykonującego poezję śpiewaną.

Pomimo niepewnej pogody frekwencja dopisała, a goście z uśmiechami na twarzy korzystali z kolejnych atrakcji tego dnia.

Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu kulinarnego oraz zawodów wędkarskich.

 

Konkurs kulinarny:

1.      Jurand Rozwadowski za Krzyński tatar z lipienia

2.      Iwona Dzika, Bogdan Adamczyk www.gotujemywdomu.com za Kaszebscze tobołczi z pstrągiem

3.      Maria Jońca za Kwaśny uśmiech

 

Zawody wędkarskie:

1.       Stanisław Dymowski

2.       Eugeniusz Friede

3.       Bartosz Minko

4.       Władysław Mackiewicz

5.       Mirosław Markiewicz

6.       Leszek Łubkowski

Laureatom gratulujemy i zachęcamy do odwiedzenia naszych profili na Facebook’u, gdzie znajduje się obszerna fotorelacja z imprezy „A mi to rybka…”

Zapraszamy!

 

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniająca inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.