17.06.2019 III Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska 2019”

Za nami kolejna, trzecia już edycja festiwalu zespołów folklorystycznych.W festiwalu wzięło udział osiemnaście zespołów folklorystycznych i dwie orkiestry dęte.

Organizatorem niedzielnej imprezy, której celem jest propagowanie regionalnego dorobku folklorystycznego, jest starostwo słupskie. Pomimo deszczu, wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Wystepujący zostali podzieleni na 3 kategorie:

 

- pierwszą z nich tworzyły zespoły grające, śpiewające i tańczące.  I miejsce zajął Zespół Pieśni i Tańca „Kościerzyna”, który zdobył nagrodę w wysokości 1500 zł. II miejsce przypadło Kaszubskiemu Zespołowi Pieśni i Tańca „Sierakowice”(1000 zł). III miejsce to Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lęborska” (500 zł).

- II kategoria - to zespoły grające i śpiewające - I miejsce dla Kapeli Kaszubskiej ze Słupska „Zgoda” (1500 zł), II miejsce zdobył Zespołół „Bierkowianki” (1000 zł), a III miejsce - Zespół „Retro” (500 zł). Wyróżnienia otrzymali:  Zespół „Damniczanki” (250 zł) i Orkiestra Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy z Anną Chodyną (250 zł).

- Ostatnia kategoria  - zespoły śpiewające do podkładu mechanicznego - I miejsce: Zespół Pieśni i Tańca „Pomorzacy” z Objazdy ( 500 zł), II miejsce Zespół Kaszubski „Perle” (300 zł), a III miejsce Zespół „Klęcinianki” (200 zł).

Impreza otrzymała dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury, z programu Kultura -Interwencje 2019.