12.10.2021 Jubileuszowy Konkurs o Certyfikat Marki Lokalnej Zielonego Serca Pomorza organizowany przez Lokalną Grupę Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi odbył się po raz dziesiąty!

Zielone Serce Pomorza jest marką lokalną przyznawaną w drodze konkursu najciekawszym dla regionu produktom, które są wytwarzane w sposób niemasowy z surowców lokalnie dostępnych, a sposób ich wytwarzania respektuje zasady zrównoważonego rozwoju.

Idea Konkursu o certyfikat Marki polega na:

•       Identyfikacji wysokiej jakości lokalnych produktów, atrakcji turystycznych oraz usług występujących na obszarze Partnerstwa Dorzecze Słupi

•       promocji nagrodzonych produktów

•       zachęcaniu mieszkańców do wykorzystywania lokalnych zasobów i walorów specyficznych dla naszego regionu do wzbogacaniu lokalnej oferty gospodarczej

W 2021 roku do Jubileuszowego X Konkursu zgłosiło się 23 uczestników w trzech kategoriach: kulinaria regionalne/ artykuły spożywcze, wyroby rękodzielnicze i rzemieślnicze oraz usługi
i wydarzenia lokalne.. 30 września, w biurze Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi w Krzyni spotkała się komisja konkursowa, która oceniła zgłoszone produkty.  

W dniu 8 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach odbyła się X Gala Finałowa konkursu o Certyfikat Marki Lokalnej Zielone Serce Pomorza.

 W poprzednich 9 edycjach konkursu wręczono już 66 certyfikatów, a tegoroczny konkurs przyniósł 6 kolejnych dla:

  Nagrodę specjalną zarządu LGD PDS przyznano: Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Studzienice za Jarmark Somiński, który jest wydarzeniem finansowanym ze środków pochodzących z Lokalnej Strategii Rozwoju Partnerstwa Dorzecze Słupi, a które doskonale wpisuje się w ideę wsparcia lokalnych wytwórców.

 Gala Finałowa Konkursu o Certyfikat Marki Lokalnej Zielonego Serca Pomorza była świętem ludzi którym "chce się chcieć" i którzy chcą swoje umiejętności, zdolności wcielić w życie

i przy tej okazji uatrakcyjnić w kontekście podniesienia jakości życia i oferty turystycznej zachodnią część Województwa Pomorskiego, a dokładnie piękny, zielony i bogaty w zasoby naturalne obszar Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi, zwany przez nas "Zielonym Sercem Pomorza". Miejsce, w którym mieszają się historie ludzi, lokalna kuchnia słynie z różnorodności, tak samo jak pochodzenie jej wytwórców. Miejsce wielokulturowe, kolorowe i smaczne, którego wyjątkowość docenia coraz więcej osób z innych regionów.

Fot. GOK Główczyce

Fot. GOK Główczyce