14.08.2014 Rusza geocachingowy projekt KASZËBË – do znalezienia będzie 161 nowiutkich skrzyneczek geocache na terenie Zielonego Serca Pomorza!

Dziś w nocy (z 14 na 15 sierpnia) rusza geocachingowy projekt KASZËBË, który powstał także dzięki wsparciu Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi we współpracy z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną.

Projekt zlokalizowany jest między innymi na terenie Zielonego Serca Pomorza i jego głównym celem jest promocja Kaszub. Obejmuje on 161 skrzyneczek tzw. geocache, które tworzą geościeżkę w formie szkicu. Na mapie tworzy on wielki napis KASZËBË o wymiarach w terenie ok. 3x19 km. Każda z przygotowanych skrzyneczek w nazwie ma jedno hasło z mini leksykonu kaszubskiego.

„Projekt przeznaczony jest dla wszystkich, którzy mają ochotę pospacerować po lesie solo, parami, rodzinnie lub w grupach przyjaciół. Pokonywanie terenu zdecydowanie ułatwi rower, choć będą miejsca, gdzie rowerowego drive in się nie zrobi." – jak piszą o nim sami pomysłodawcy i realizatorzy. Warto podkreślić, że jest to inicjatywa społeczna pasjonatów geocachingu, którzy w taki nietuzinkowy sposób chcą promować swoją małą ojczyznę.

16 sierpnia 2014 r. o godzinie 19.00 planowane jest ognisko z kiełbaskami w doborowym towarzystwie. Poniżej zaproszenie od organizatorów ze strony www.opencaching.pl

Zapewniamy świetną zabawę, cudowne widoki (nie tylko na przyszłość),

161 keszów do odkrycia, kaszubską, bujną przyrodę na wyciągniecie ręki oraz ognisko w doborowym towarzystwie, na które serdecznie zapraszamy.

Dane taktyczne:

ognisko: start 16 sierpnia 2014 g. 19.00 , obok leśniczówki Trzebielino (pod kordami). Starym traperskim zwyczajem organizator zapewnia drewno do ogniska oraz płomienie ( a także patyczki do kiełbasek), a uczestnicy przynoszą ze sobą strawę, a także trunki. Organizator zapewnia jeden ciepły posiłek (prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w zakładce "będę uczestniczył" lub SMS'em pod numerem 603 229 366  - do piątku do godz. 20.00,  byśmy mogli zamówić odpowiednią liczbę porcji ) !!! Mile widziane przywiezienie own cache.

 

Prośba: Zabierzcie ze sobą drobne materiały potrzebne do robienia skrzynki, ponieważ na miejscu będzie ogłoszony konkurs na zrobienie najciekawszej skrzynki (miejscówka jest świetna i warto, by po nas tam coś zostało:) Najciekawszy cache zostanie w tym miejscu na stałe a zwycięzca zostanie poproszony o opublikowanie opisu tej skrzynki oraz odjedzie z drobnym upominkiem. Jury jest nieprzekupne.  

 

Zaplecze techniczne do użytku dla uczestników :

-wiata

- WC w postaci ukochanej przez wszystkich "latryny"

- woda bieżąca w strumyku i stojąca w stawie

- polana (na bezpłatne rozbicie własnego namiotu)

 

 

Partnerami projektu KASZËBË są Partnerstwo Dorzecze Słupi, Powiat Bytowski, RDLP w Szczecinku, Nadleśnictwa: Bytów, Leśny Dwór oraz Trzebielino, Gminy Borzytuchom, Kołczygłowy i Trzebielino.