27.12.2020 Sprzedaż lokalnego rękodzieła w słupskim CIT

W imieniu Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi prowadzącej Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku miło nam poinformować, że w dniach 1 – 24 grudnia br.w słupskim CIT będzie możliwy zakup wyrobów rękodzielniczych, wykonanych przez artystów głównie ze Słupska i Ziemi Słupskiej. Sprzedaż tych wyjątkowych dzieł będzie odbywać się w godzinach pracy Centrum Informacji Turystycznej, tj. pon. – pt. 9.00 – 16.00 i sobota w godzinach 10.00 – 15.00.


Ten rok był dla nas wszystkich nietypowy i trudny. Z powodu pandemii ucierpieli również rękodzielnicy, pozbawieni wielu możliwości sprzedaży swoich wyrobów na jarmarkach i przy okazji imprez towarzyszących różnym wydarzeniom, które w tym roku się nie odbyły.
Chcąc wesprzeć lokalnie działających twórców ponownie wprowadzimy do sprzedaży ich wyjątkowe dzieła. Święta Bożego Narodzenia są ku temu wspaniałą okazją. To właśnie one będą tematem przewodnim wyrobów rękodzielniczych dostępnych w CIT w podanym wyżej terminie.
Zależy nam także na tym,  by mieszkańcy Słupska i Ziemi Słupskiej mieli możliwość udekorowania swoich domów w niepowtarzalne i wyjątkowe wyroby, a także by mogli nabyć jedyne w swoim rodzaju prezenty. Nie zabraknie więc choinek, stroików, bombek, świeczników, Mikołajów, świątecznych wstążek, ceramicznych zawieszek na choinkę, itp., wykonanych różnymi technikami.

Zachęcamy do odkrywania sztuki drobnych twórców ze Słupska i Ziemi Słupskiej oraz do odwiedzania Centrum Informacji Turystycznej.