17.12.2018 VII Edycja konkursu o Certyfikat Marki Lokalnej Zielone Serce Pomorza

W centrum Kultury i Biblioteki w Ugoszczy odbył się finał VII Konkursu o Certyfikat Marki Lokalnej Zielone Serce Pomorza w trzech kategoriach : Kulinaria, Wyroby rękodzielnicze i rzemieślnicze oraz Usługi/wydarzenia lokalne.

 

Kolejna już edycja konkursu, zorganizowana przez Lokalną Grupę Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi, które tworzą trzy sektory: publiczny, społeczny i gospodarczy.  

Zielone Serce Pomorza jest marką lokalną przyznawaną w drodze konkursu, najciekawszym dla regionu produktom, które są wytwarzane w sposób niemasowy, przyjazny dla środowiska, z surowców lokalnie dostępnych i jednocześnie oferowanych na terenie obszaru Partnerstwa Dorzecza Słupi. Idea marki polega na identyfikacji oraz promocji produktów lokalnych, atrakcji turystycznych oraz usług występujących na terenie gmin należących do Partnerstwa Dorzecze Słupi. Wszystkie promowane produkty są unikatowe, powiązane z miejscową tradycją, a sposób ich wytwarzania respektuje zasady zrównoważonego rozwoju.

Oto  laureaci tegorocznego konkursu o Certyfikat Marki Lokalnej Zielone Serce Pomporza :

W katergorii KULINARIA REGIONALNE nagrodę główną otrzymała ANNATURE Anna Socha za ekologiczną konfiturę. Wyróżnienie trafiło do Pani Wioletty Koteckiej za gęś faszerowaną.

Kategoria PRODUKT LOKALNY nagrodę główną otrzymał Pan Wołodia Drozd za swoje wyjątkowe ikony, a wyróżnienie otrzymała Pani Anita Baran z Gospodarstwa Agroturystycznego „Stary Młyn” w Łupawie.

Kategoria WYDARZENIA / USŁUGI LOKALNE: znów Pani Anita Baran tym razem za samo gospodarstwo "Stary Młyn nad Łupawą", a wyróżnienie powędrowało do firmy rodzinnej Państwa Rutkiewicz (TAX), która organizuje pełne atrakcji ferie i wakacje dla dzieci i młodzieży w ośrodku Pałac pod Bocianim Gniazem,

Ogromne gratulacje dla zwycięzców i wyróżnionych.