12.12.2019 Warsztaty z upcyklingu w Cit Słupsk, promujące lokalne rękodzieło.

W słupskim Centrum Informacji Turystycznej odbyły się warsztaty z upcyklingu, prowadzone przez Panią Annę z "Przetwórni Ani i Tomka". Efektem warsztatów były przepiękne świeczniki zrobione ze słoiczków, a także dłuuuugie, kolorowe łańcuchy ze starych magazynów.

Warsztaty odbyły się w ramach promocji lokalnych rękodzielników, których prace można podziwiać na wystawie lokalnego rękodzieła połączonego z kiermaszem, w Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku, od 9 grudnia do końca Świąt Bożego Narodzenia.

Do wykonania świeczników i łańcuchów, zgodnie z duchem upcyklingu - czyli przetwarzania i wykorzystania już raz użytych rzeczy, wykorzystane zostały stare magazyny, katalogi, słoiczki przyniesione z zakamarków mieszkań, wstążki, suszone listki, orzechy, koraliki, piórka, skrawki materiałów. W atmosferze radości i zabawy, dzieci, wraz z panią Anią stworzyły cudeńka, które mogły zabrać do domu i podarować swoim bliskim.

Pani Anna Żurawska- Kryńska prowadzi wraz z mężem "Przetwórnię Ani i Tomka", zajmuje się rękodziełem w szerokim tego słowa znaczeniu, nadaje przedmiotom drugie życie bazując na materiałach, które znajdzie w swoim otoczeniu.