Turystyczne Bogactwa Warcina

Wizyta w Warcinie to spotkanie nie tylko z przyrodą, ale również z bogactwem zabytków i historii. Pałac kanclerza Otto von Bismarcka, Centrum Edukacji Regionalnej, Ośrodek rehabilitacji Ptaków Drapieżnych „Dżawat” to tylko niektóre atrakcje, które oferuje Warcino.

Słonecznikowa wieś

Słonecznikowa wieś

Gogolewko –mała wieś z 24 domami i 87 mieszkańcami nosi miano Słonecznikowej Wsi - jest to wieś tematyczna utworzona w 2004 roku, jako inicjatywa członków Fundacji Kaszubskie Słoneczniki. Motywem przewodnim wsi jest słonecznik, który symbolizuje optymizm i inspiruje do podejmowania wyzwań. We wsi znajdują się 24 domy i mieszka 87 osób.

Kraina w Kratę

Kraina w Kratę

Kraina w Kratę - tą nazwą określa się niezwykle urokliwy obszar na Pomorzu Środkowym rozciągnięty w pasie środkowego wybrzeża Bałtyku. Skąd wzięła się ta nazwa i co się za nią kryje?
Po raz pierwszy nazwa „Kraina w Kratę” pojawiła się przy okazji - zorganizowanej 18 stycznia 1995 r. wystawy fotograficznej w Słupsku. Na wystawie prezentowane były  fotogramy ukazujące piękno tradycyjnego budownictwa pomorskiej wsi ...

Góra Lemana

Góra Lemana

Gospodarstwo agroturystyczne położone jest na wysokości 220 m n.p.m. w malowniczej wsi Piaszno. Góra Lemana zaczęła funkcjonować jako nazwa miejscowa wraz z wybudowaniem wieży widokowej o wysokości 20 m, z której roztacza się piękna panorama na gminę Tuchomie, górę Siemierzycką oraz Gochy.

Strefa Dobrego Wypoczynku

Strefa Dobrego Wypoczynku

„Strefa Dobrego Wypoczynku” to marka turystyczna kreowana przez Bałtyckie Stowarzyszenie Agroturystyczne. Obszar nadmorskiej gminy Postomino gdzie  działają gospodarstwa agroturystyczne zrzeszone w Bałtyckim Stowarzyszeniu Agroturystycznym. Naćmierz, Rusinowo, Jarosławiec, Łącko i Jezierzany to miejscowości o największym potencjale turystycznym ...