01.04.2017Wystawa „Zasmakuj w Formie”- Pomorskie Przepisy i Formy Cukiernicze.

W pima aprylis o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich miłośników tradycyjnej kuchni.Tego dnia w Swołowie będzie można nacieszyć oko jak i podniebienie, gdyż odbędzie się otwarcie wystawy „Zasmakuj w Formie”- Pomorskie Przepisy i Formy Cukiernicze.

Wystawa prezentuje formy cukiernicze wykorzystywane w cukierniach, piekarniach, jak również w gospodarstwach domowych Pomorza przełomu XIX i XX wieku. .
Przy okazji ekspozycji form, przywołane zostają tradycyjne pomorskie przepisy na baby, pierniki, leguminy, które ze względu na dowody swojej wieloletniej tradycji wpisane zostały na listę tradycyjnych produktów regionalnych Pomorza.

W dniu otwarcia wystawy będzie można uczestniczyć w warsztatach wypieków z form cukierniczych, które poprowadzi pani Karola Bober. Kolekcjonerka form jak i znawczyni pomorskiej kuchni, podzieli się z nami starymi przepisami i wieloletnim doświadczeniem wypiekania z formy.

Prezentowane eksponaty pochodzą z prywatnych zbiorów pani Karoli Bober z Lipusza, Muzeum Strefa Historyczna Wolne Miasto Gdańsk, prowadzonego przez Towarzystwo Przyjaciół Gdańska oraz z piekarni rodziny Wentów.

Zdjęcie użytkownika Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.


wróć