52. Festiwal Pianistyki Polskiej odbędzie się w dniach 08 - 14 września 2018 r.
8.IX.2018 – sobota, g. 19:00 Sala Filharmonii i Teatru
KONCERT INAUGURACYJNY Wielcy chopiniści jako kompozytorzy
JOANNA ŁAWRYNOWICZ - fortepian
Raoul Koczalski: III Koncert fortepianowy C-dur op.125 (pierwsze wykonanie w Polsce)
KRZYSZTOF JABŁOŃSKI
Ignacy Jan Paderewski: Koncert fortepianowy a-moll op. 17
RUBEN SILVA - dyrygent
Orkiestra Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku
9.IX.2018 – niedziela, g. 19:00 Sala Filharmonii i Teatru
WIECZÓR JAZZU
ADAM MAKOWICZ - fortepian solo
10.IX.2018 – poniedziałek, g. 16:00 Sala Rycerska Zamku Książąt Pomorskich
ESTRADA MŁODYCH
TOMASZ CZESŁAW MARUT (Wrocław)
Ignacy Jan Paderewski – Krakowiak fantastyczny op. 14 nr 6
Robert Schumann – Toccata C-dur p. 7
Fryderyk Chopin: II Sonata b-moll op. 35
APPASSIONATO PIANO DUO: KLARA KRAJ i DOMINIKA GRZYBACZ – duet fortepianowy (Kraków)
Ignacy Jan Paderewski: Album „Tatrzańskie” nr 1 – 3
Wolfgang Amadeus Mozart: Sonata D-dur KV 381
Maurice Ravel: Suita “Moja matka gęś”
Francis Poulenc: Sonata na 4 ręce
10.IX.2018 – poniedziałek, g. 18:00 Sala Filharmonii i Teatru
SALON LAUREATÓW
ADAM GOŹDZIEWSKI (Warszawa)
Johann Sebastian Bach: Koncert włoski BWV 971
Raoul Koczalski: Kleine Sonate op. 146
Wolfgang Amadeus Mozart: Rondo a-moll KV 511
Robert Schumann: Fasschingschwank aus Wien op. 26
ELŻBIETA BILICKA (Słupsk)
Johann Sebastian Bach: Preludium i Fuga Cis-dur BWV 872
Wolfgang Amadeus Mozart: Rondo D-dur KV 485
Fryderyk Chopin: IV Scherzo E-dur op. 54
Claude Debussy: Reflets dans l’eau, Mouvement (Images I)
Robert Schumann: Fantasiestucke op. 12
11.IX.2018 – wtorek, g. 16:00 Sala Rycerska Zamku Książąt Pomorskich
ESTRADA MŁODYCH
MATEUSZ KAWA (Katowice)
Ludwig van Beethoven: Sonata B-dur op. 22
Ignacy Jan Paderewski: Legenda As-dur op. 16 nr 1
Karol Szymanowski: Etiuda es-moll op. 4 nr 1, Wyspa syren, nr 1 z cyklu “Metopy” op. 29
THEO RANGANATHAN (Poznań)
Ignacy Jan Paderewski: Legenda As-dur op. 16 nr 1
Johannes Brahms: Sonata fis-moll op. 2
11.IX.2018 – wtorek, g. 19:00 Sala Filharmonii i Teatru
RECITAL FORTEPIANOWY
EDWARD WOLANIN
Fryderyk Chopin: Polonez-Fantazja As-dur op. 61, 2 Nokturny op. 55,
2 Nokturny op. 62, Barkarola Fis-dur op. 60
Sergiej Rachmaninow: 10 Preludiów op. 23
12.IX.2018 – środa, g. 16:00 Rycerska Zamku Książąt Pomorskich
ESTRADA MŁODYCH
JULIA ŁOZOWSKA (Warszawa)
Wolfgang Amadeus Mozart: Wariacje G-dur KV 455
Ignacy Jan Paderewski: Melodia op. 16 nr 2
Fryderyk Chopin: Etiuda h-moll op. 25 nr 10, Nokturn H-dur op. 9 nr 3,
Polonez fis-moll op. 44
CYPRIAN SEKRECKI (Poznań)
Ignacy Jan Paderewski: Chant d’amour op. 10 nr 2
Fryderyk Chopin: III Sonata h-moll op. 58
12.IX.2018 – środa, g. 19:00 Sala Filharmonii i Teatru
RECITAL WOKALNO-PIANISTYCZNY
Fortepian w liryce wokalnej
JOANNA FRESZEL (sopran)
Pieśni Fryderyka Chopina, Władysława Żeleńskiego, Sergieja Rachmaninowa, Ignacego Jana Paderewskiego, Claude Debussy’ego, Benjamina Brittena, Sławomira Zamuszko
BARTŁOMIEJ KOMINEK (fortepian)
oraz utwory na fortepian solo Aleksandra Skriabina: 5 Preludiów op. 16, Etiuda dis-moll op. 8 nr 12 oraz Alberto Ginastery: 5 argentyńskich pieśni ludowych
13.IX.2018 – czwartek, g. 19:00 Sala Filharmonii i Teatru
RECITAL FORTEPIANOWY
Wizyty pianistów zza oceanu
KRYSTIAN TKACZEWSKI
Johann Sebastian Bach / Ferruccio Busoni: Chaconne z Partity d-moll Fryderyk Chopin: 4 Mazurki op. 17,
Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22
Modest Mussorgski: Obrazki z wystawy
14.IX.2018 – piątek, g. 19:00 Sala Filharmonii i Teatru
LAUREACI ESTRADY MŁODYCH 52. FPP
(utwory na fortepian solo)
FINAŁOWY KONCERT SYMFONICZNY
PIOTR SAŁAJCZYK – fortepian
Henryk Mikołaj Górecki: Koncert na fortepian i smyczki
BOGDAN KUŁAKOWSKI – fortepian
DOROTA PAWLUS – flet
Zbigniew Kruczek (ur. 1952): „Réjouissances” – Koncert na fortepian, flet, orkiestrę smyczkową i 2 perkusistów (prawykonanie światowe – utwór zamówiony przez FPP)
PIOTR SAŁAJCZYK – fortepian
POTR NOWAK - trąbka
Dymitr Szostakowicz: Koncert na fortepian, trąbkę i smyczki
RUBEN SILVA - dyrygent
Orkiestra Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku
wróć