16.04.2018Jeszcze nie koniec - pokaz specjalny

Zdjęcie użytkownika Kino Rejs.

 

 

 

Miriam i Antoine'a Bessonów rozwodząc się toczą bój o prawa do opieki nad dziećmi. Dotyczy to zwłaszcza 11-letniego Juliena. Miriam składa wniosek o wyłączną opiekę z powodu rzekomej przemocy, jakiej Antoine miał się dopuścić wobec ich córki. Mężczyzna odrzuca oskarżenia i przedstawia własną wersję wydarzeń. Julien staje się zakładnikiem narastającego konfliktu pomiędzy rodzicami. Przyparty do muru stara się zapobiec najgorszemu.

Po filmie odbędzie się dyskusja z udziałem komisarza policji - Elżbiety Rychert, mecenas Danuty Wawrowskiej, prokurator Magdaleny Kasperskiej oraz Artura Kowalewskiego - koordynatora Programu Korekcyjno-Edukacyjnego dla Osób Stosujących Przemoc. Moderatorką spotkania będzie Marta Makuch, prezeska słupskiego Centrum Inicjatyw Obywatelskich. 

Obrazem "Jeszcze nie koniec" Xaviera Legranda rozpoczynamy w kinie Rejs nowy cykl pod nazwą PO FILMIE, w ramach którego będziemy prezentować produkcje poruszające ważne tematy społeczne, którym towarzyszyć będą panele dyskusyjne. Celem pokazów jest rozbudzenie wrażliwości, zwiększenie świadomości społecznej i edukacja przez film.

Cykl jest realizowany przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


Kino Rejs

ul. 3go Maja 22

wróć