31.12.2017Koncert Sylwestrowy

Wykonawcy:
Sonia Warzyńska – sopran
Tomasz Tracz – tenor
Bohdan Jarmołowicz – dyrygent
Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica

W programie przeboje z oper, operetek i musicali.

Sonia Warzyńska

Swoją edukację artystyczną rozpoczęła w wieku 7 lat grając na skrzypcach. W 2014r. ukończyła w wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr hab. Marii Seremet.

Debiutowała w 2014r. jako Zuzanna w „Weselu Figara” W.A.Mozarta na deskach Opery Krakowskiej. Niedługo później wystąpiła we Wrocławiu jako Hanna Glawari w operetce „Wesoła wdówka” F.Lehára. Można ją było również usłyszeć w Teatrze Wielkim w Poznaniu w roli Dydony w operze Henry’ego Purcella pt. „Dydona i Eneasz” pod batutą Paula Esswooda. W jej repertuarze znajduje się ponadto rola Giulietty z opery „Capuleti e i Montecchi” V.Belliniego, Paminy z „Czarodziejskiego fletu” W.A.Mozarta, Night i Nymph z „Fairyqueen” H.Purcella oraz tytułowa partia z „Rodelindy” G.F.Händla.

Wielokrotnie w Polsce i za granicą wykonywała solowe partie sopranowe w mszach, oratoriach i kantach, jak choćby, w „Requiem d-moll” i „Mszy c-moll” W.A.Mozarta, „Mszy nelsońskiej” J.Haydna, „Oratorium na Boże Narodzenie” C.Saint-Saënsa, czy „Requiem” G.Fauré.

Zajmuje się również wykonawstwem muzyki operetkowej. Począwszy od wspomnianej już wcześniej „Wesołej Wdówki” bardzo często śpiewała koncerty operetkowe m.in. w Filharmonii Bałtyckiej, wcielając się w takie role jak Adela z „Zemsty nietoperza” J.Straussa, „Giuditta” F.Lehára, czy Sylvia Varescu z „Księżniczki czardasza” I.Kálmána.

Niejednokrotnie występowała na festiwalach w Polsce i za granicą. Brała udział w takich festiwalach jak: „Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej”, „Muzyka w Starym Krakowie”, „Festiwal Wiolinistyczny” w Częstochowie czy „Estivales en Puisaye” we Francji.

Laureatka nagrody specjalnej za najlepszą interpretację arii klasycznej na „III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perottiego” w Ueckermünde (Niemcy), II nagrody na „VI Ogólnopolskim Konkursie Pieśni i Arii im. Karola Kurpińskiego” we Włoszakowicach, II nagrody na „VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Impressio Art” w Sopocie oraz wyróżnienia na „XVI Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari” w Nowym Sączu.

Doskonaliła swe umiejętności podczas kursów mistrzowskich i warsztatów wokalnych prowadzonych przez m.in. Rudolfa Piernaya, Helenę Łazarską, Ryszarda Karczykowskiego, Matjaža Robavsa, Mariusza Kwietnia, Paula Esswooda, Rosemarie Landry, Piotra Kusiewicza oraz Jerzego Artysza.

Tomasz Tracz

Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 2008/2009 był stypendystą Universität für Musik und darstellende Kunst w Graz. Doskonali swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem Kazimierza Myrlaka. Finalista I Konkursu Międzynarodowego im. Haliny Halskiej-Fijalkowskiej.

I wyróżnienie na Festiwalu Młodych Talentów „Bursztynowe mikrofony”.

Nagroda Specjalna na X Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju.

Finalista II Konkursu Międzynarodowego im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju.

Laureat I nagrody International Festival & Contest w Pesaro

W repertuarze artysty znajdują się partie:

Don Basilio i Don Curzio z Wesela Figara W. A. Mozarta

Don Ottavio z Don Giovanniego W. A. Mozarta

Ferrando z Cosi fan tutte W. A. Mozarta

Tamino i Monostatos z Czarodziejskiego fletu W. A. Mozarta

Dorvil z Jedwabnej drabinki G. Rossiniego

Nemorino z Napoju Miłosnego G. Donizettiego

Ismaele i Abdallo z Nabucco G.Verdiego

Alfred i Gaston z Traviaty G. Verdiego

Toby z Robinsona Crusoe J. Offenbacha

Jontek z Halki St. Moniuszki

Dzidzi z Hrabiny St. Moniuszki

Damazy ze Strasznego Dworu St. Moniuszki

Remendado z Carmen G. Bizeta

Orlofsky z Zemsty Nietoperza J. Straussa

Ottokar z Barona Cygańskiego J. Straussa

Stach z Cudu mniemanego, czyli Krakowiacy i Górale W. Bogusławskiego i J. Stefaniego

Sasza z Skrzypka na dachu J. Bock

Prześladowca z Korczaka Ch. Williama

Elpenor z Poiesis P. Zycha

Współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Śląską w Bytomiu, Operą Novą w Bydgoszczy, Teatrem Muzycznym w Poznaniu i Gliwicach oraz z agencjami muzycznymi w kraju i zagranicą.

Bilety: 130 zł


Polska Filharmonia Sinfonia Baltica
ul. Jana Pawła II 3
76-200 Słupsk

wróć