28.05.2022Operacja Czysta Rzeka 2022 - sprzątanie okolic rzeki Słupi

Zapraszamy 28 maja 2022 roku do udziału w letniej edycji ogólnopolskiego projektu pn. Operacja Czysta Rzeka, w ramach którego wspólnie będziemy sprzątać tereny przy Słupi.

Szczegóły dotyczące miejsca tegorocznej akcji podamy 7 maja, kiedy ruszy proces rejestracji Wolontariuszy.

Akcja organizowana jest w ramach projektu Operacja Czysta Rzeka, która polega na zbiórce odpadów przez Wolontariuszy z koryt rzek, ich brzegów oraz terenów zielonych i rekreacyjnych. Projekt w całości jest realizowany przez Wolontariuszy, którzy zawiązują sztaby i wspólnie prowadzą akcje sprzątania na terenie swoich gmin, miast i wsi wśród lokalnej społeczności.

Projekt „Operacja Czysta Rzeka” zwraca uwagę na wszechstronny problem zaśmiecania terenów szczególnie o wysokich walorach przyrodniczych, kulturowych i historycznych. Akcja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców: młodzieży szkolnej, turystów, wędkarzy i społeczności lokalnych zamieszkujących okolice rzek.

Chcielibyśmy uwrażliwić wszystkich na wszechobecny problem zaśmiecania rzek odpadami. Takie rozwiązania pozbycia się śmieci są chwilowe. Skutkiem jest zamierające życie rzek. Chcemy oczyścić rzeki i przywrócić ich koryta do stanu zbliżonego do naturalnego.

 

 

 

 

 

 

 


wróć