12.10.2018Słupski Slam Poetycki - Druga edycja Klubu Poetów

 

Obraz może zawierać: tekst

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie ze słupską poetką Małgorzatą Sompolską-Patyk w programie ,,Spotkanie Pod Księżycem". Po występie odbędzie się kolejna edycja słupskiego slamu poetyckiego - pojedynku poetów‼️ 

Małgorzata Sompolska-Patyk
Animatorka kultury, pisze poezję i prozę. Laureatka wiele konkursów ogólnopolskich i wojewódzkich. 
Mieszka w Słupsku od wielu lat. Studiowała w słupskiej Wyższej Szkole Nauczycielskiej, a następnie ukończyła studia magisterskie na Wydziale Pedagogiki Artystycznej UMK w Toruniu i studia podyplomowe w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przez wiele lat pracowała jak nauczycielka sztuki w szkole w Przechlewie. 

SLAM POETYCKI
Głównym składnikiem przepisu na udany slam jest rywalizacja osobowości na scenie, drugą częścią wydarzenia będzie więc turniej. 

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, o czym mowa... uczestnicy turnieju będą musieli w ciągu każdej trzyminutowej rundy zaprezentować własny tekst. A do kolejnej rundy przejdzie ten, który zdobędzie więcej głosów niż występ przeciwnika. Liczba pojedynków zależy od liczby startujących. Nie wolno korzystać z żadnych rekwizytów. Kto zostanie na scenie: wygrywa nagrodę.

Zapisy na slam: od 60 min przed spotkaniem u organizatorów.
Szczegółowe wyjaśnienie zasad znajduje się w Regulaminie


REGULAMIN SLAMU 12.10.2018 r. w Pracowni Teatru Władca Lalek na Akademii Pomorskiej w Słupsku. 

1. Organizatorem turnieju slamerskiego jest Klub Poetów i Fundacja Teatru Władca Lalek. 
2. Występ na slamie jest bezpłatny.
3. Uczestniczki i uczestnicy zgłaszają się do organizatorów, czyli Kacpra Zielonki lub osobiście na miejscu (Pracownia Teatru Władca Lalek, Akademia Pomorska w Słupsku DS3, ul. Ariciszewskiego 22) w dniu występu: 12 X 2018 (do czasu ogłoszenia rozpoczęcia slamu).
4. Uczestniczki i uczestnicy prezentują podczas występu wyłącznie własne wiersze.
5. Jeśli wiersz jest autorstwa więcej niż jednej osoby, może być prezentowany przez wszystkich jego autorów.
6. Pojedynczy występ slamera lub slamerki nie może przekroczyć 3 minut.
7. Uczestniczki i uczestnicy nie mogą na scenie używać rekwizytów oraz strojów.
8. Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Ilość rund będzie zależała od ilości zgłoszonych. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie za pomocą uniesionych w górę kartek. Kto otrzyma większą liczbę głosów: wygrywa.
9. Osoba, która wygra w finale, otrzyma nagrodę finansową wysokości 100 zł. 
10. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas obowiązuje dogrywka. Każdy uczestnik ma dodatkową minutę czasu, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
11. Każdy, kto chce wziąć udział w turnieju, powinien mieć ze sobą minimum 6 własnych wierszy.
12. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania prezentowanych wierszy i dokumentacji występów w celach promocyjnych.

 

"Projekt dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Programu FIO Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego”.


Teatr Władca Lalek ul. Arciszewskiego 22

DS 3

Akademia Pomorska w Słupsku

wróć