15.12.2017Wystawa Edukacyjna - prezentacja prac uczestników pracowni Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

wernisaż: 15.12.2017 r. godz. 17:00
wystawa: 15.12  - 14.01.2018 r.

Baszta Czarownic w Słupsku / al. F. Nullo 8 
Wystawa czynna od wtorku do niedzieli: 9.00  – 17.00  

PRACOWNIA RZEŹBY I CERAMIKI

Prowadzący: Michał Żesławski
Pracownia rzeźby zaprezentuje formy wykonane z mas ceramicznych, kształtowanych metodami ręcznego formowania lub odlewu. Pracownia ceramiki ukaże finezyjnie wykonane przez uczestników zajęć przedmioty, po wcześniejszym zgłębieniu wiedzy na temat wytwarzania naczyń ceramicznych, ergonomii oraz proporcji. 

PRACOWNIA FILMU

Prowadzący: Piotr Ziębakowski
Prezentacja pracowni filmowej, którą tworzą dwie grupy - ustecka i słupska. Uczestnicy projektu, z których najmłodszy ma  13 lat bawią się i uczą filmu zamieniając się w reżysera, aktora, operatora kamery, montażystę itd.  Każda z grup w efekcie przygotuje film fabularny krótkometrażowy wg samodzielnie napisanego scenariusza. 

PRACOWNIA OBRAZU

Prowadzący: Krzysztof Tomasik
Wystawa Pracowni Obrazu obejmuje fotografie od analogowej po fotografię cyfrową z wykorzystaniem nowych form i technik wizualnych jak i starych materiałów fotograficznych.  Będzie można zobaczyć zarówno prace wykonane ręcznie w ciemni pracowni analogowej jak i animacje, podcasty i gify zrobione przy pomocy najnowszych technik graficznych. Na wystawie pojawią się również hybrydy, czyli połączenie starej techniki camery obscury z foografią cyfrową.

Autorami  prac są uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Krzysztofa Tomasik Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.  Oni też na nowo odkrywają piękno starych fotografii mieszkańców powojennej Ustki. Sięgają po nowoczesne i tradycyjne metody by ukazać magię i ponadczasowość sztuki, jaką jest fotografia. 

PRACOWNIA ZAJMUJĄCA SIĘ SZTUKA W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ

Prowadzący: Igor Piotr Salata
Prezentacja filmu wideo zrealizowanego przy współpracy z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Słupsku.


Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej
Baszta Czarownic
ul. F. Nullo 8
76-200 Słupsk

wróć