Szlak rowerowy USB (Ustka – Słupsk – Bytów)

Szlak rowerowy Ustka – Słupsk – Bytów stanowi główną oś systemu tras rowerowych na obszarze Partnerstwa Dorzecze Słupi. Szlak bardzo zróżnicowany posiada szereg walorów widokowych i krajobrazowych na trasie przejazdu. Jego długość to 86 km. Przebiega on przez środek Zielonego Serca Pomorza.

Szlak Rowerowy Pętla Kaszubska

„Pętla kaszubska” to szlak rowerowy w formie pętli wokół Bytowa, łączący gminy powiatu bytowskiego położone na obszarze Partnerstwa Dorzecze Słupi. Uzupełnieniem szlaku są 4 szlaki łącznikowe prowadzące z Bytowa do: Studzienic, Tuchomka, Krosnowa i Soszycy.

Pobierz plik gpx

Międzynarodowy szlak rowerowy R-10

Szlak biegnący wzdłuż linii brzegowej Morza Bałtyckiego stanowi fragment popularnego, międzynarodowego szlaku rowerowego R-10 (Hanzeatyckiej Trasy Rowerowej). Na jego trasie znajdują się m.in. takie miejscowości jak: Jarosławiec, Ustka, Gardna Wielka, Smołdzino i Kluki. 

Szlak rowerowy Pętla Chośnicka

Jest to zakwalifikowany jako łatwy  niebieski szlak rowerowy o długości 16,6 km. Większość trasy prowadzi leśnymi duktami. Trasa biegnie z Parchowa wzdłuż drogi wojewódzkiej w kierunku Sulęczyna do Parchowskiego Młyna. W miejscowości Nowy Dwór, w pobliżu Jeziora Mausz odbija na północ do lasów doliny Słupi w kierunku rezerwatu "Jeziorka Chośnickie". Ze względu na ochronę przyrody szlak omija rezerwat i prowadzi do wsi Chośnica, a stamtąd z powrotem do Parchowa lokalną drogą asfaltową.

Szlak rowerowy Pierścień Gryfitów

Szlak rowerowy Pierścień Gryfitów

Szlak rowerowy – w formie pętli – został oznakowany kolorem czarnym wiodący przez niezwykle urokliwy i urozmaicony teren. Oprócz walorów przyrodniczych i krajobrazowych daje możliwość poznania regionalnej architektury Ziemi Słupskiej oraz miejscowości z zabytkowymi dworami, pałacami i kościołami. Swój początek i koniec ma w Swołowie – Stolicy „Krainy w Kratę”.

Szlak rowerowy Pętla Soszycka

Szlak rowerowy Pętla Soszycka

Żółty szlak rowerowy sklasyfikowany jako średnio trudny. Niezywkle ciekawy i malowniczy o długości 27,8 km. Szlak rozpoczyna się i kończy w Parchowie.

Szlak rowerowy Pętla Parchowska

Szlak rowerowy Pętla Parchowska

Jest to oznakowany kolorem czerwonym szlak rowerowy w formie pętli o długości 23,4 km, którego początek i koniec stanowi miejscowość Parchowo. Charakteryzuje się niezwykłym urozmaiceniem terenu, przez który biegnie, dlatego rowerzyści napotykają na swojej drodze liczne podjazdy i zjazdy. Rozpoczyna się i kończy w Parchowie.

Szlak rowerowy Pętla Nakielska

Szlak rowerowy Pętla Nakielska

Szlak zakwalifikowany jako łatwy ma długość 19,6 km. Szlak oznakowano kolorem zielonym i poprowadzono w formie pętli, której początek i koniec wyznacza miejscowość Nakla.

Szlak rowerowy "Zwiniętych Torów"

Szlak rowerowy "Zwiniętych Torów"

Szlak rowerowy prowadzący z Ustki do Smołdzina nasypem kolejowym nieczynnej już linii kolejowej – stanowiący fragment szlaku rowerowego R-10.

Szlak Zwiniętych Torów prowadzi przez obszary chronionego krajobrazu, m.in. otulinę Słowińskiego Parku Narodowego. Dobrze oznakowana trasa prowadzi przez niezwykle piękne krajobrazowo i przyrodniczo tereny. Jest także zagospodarowana turystycznie – na trasie znajduje się kilka zadaszonych stacyjek rowerowych.

 

Źródło:

"Pomorskie. Rowerowe inspiracje" - przewodnik rowerowy wydany przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną

Ścieżka rowerowa "Na kolejowym szlaku"

Ścieżka rowerowa "Na kolejowym szlaku"

Jedna ze ścieżek rowerowych zlokalizowanych w gminie Czarna Dąbrówka. Ścieżka długości 24 km oznakowana kolorem niebieskim biegnie z Kotuszewa do Soszycy.

Szlak rowerowy "Wierzchocińskie Jałowce"

Szlak rowerowy "Wierzchocińskie Jałowce"

Szlak rowerowy należący do szlaków skupionych wokół Słupska - oznakowana zielonym kolorem 10 - kilometrowa trasa. 

Rowerowy "Szlak Kolejowy"

Rowerowy "Szlak Kolejowy"

20 - kilometrowy szlak rowerowy oznakowany niebieskim kolorem przebiegający w okolicach Słupska. 

Szlak rowerowy "Do Stacji Gabel"

Szlak rowerowy "Do Stacji Gabel"

12 - kilometrowy, oznakowany szlak rowerowy przebiegający w okolicach Słupska.

Szlak rowerowy "Dolina Moszczeniczki"

Szlak rowerowy "Dolina Moszczeniczki"

Oznakowany szlak rowerowy należący do szlaków skupionych wokół Słupska liczący 12 km.

 

Szlak rowerowy "Droga Książęca"

Szlak rowerowy "Droga Książęca"

Szlak należący do szlaków skupionych wokół Słupska.

Trasa liczy 17 km i oznakowana jest kolorem zielonym. Przebieg: Słupsk – Zębowo – Redęcin – Gać – Swołowo – Starkowo.

Ścieżka rowerowa Pętla Kaszubska

Ścieżka rowerowa Pętla Kaszubska

Jedna ze ścieżek rowerowych wyznaczonych w gminie Czarna Dąbrówka o długości 27 km i oznakowana kolorem czerwonym. 

Pobierz pliki gpx